Reklamy
Reklamy

W schemacie nowej szkoły powinny być ujęte najważniejsze dla ucznia miejsca. Z praktyki wiemy, że plan szkoły nie zawsze się sprawdza ponieważ, gdy dla jednych dzieci z ASD schemat szkoły to czytelny wzór budynku, dla innych zwłaszcza tych z problemami przestrzennymi –  już nie. Warto zamieścić go w zakładce z planem lekcji na stronie internetowej szkoły. Zatem dla czytelniejszego obrazu, proponuję takie rozwiązanie:

Obok schematu (rysunku) szkoły (nad/pod) wymienić piętra z numerami sal i z głównymi „punktami strategicznymi”. Owe punkty to: toaleta, pokój nauczycielski, miejsce w którym najczęściej przebywa wychowawca lub osoba do której należy się zwrócić w razie problemów, pokój „sterfa ciszy”, sala gimnastyczna, pokój psychologa czy pedagoga, sekretariat/dyrektor, pielęgniarka, szatnia, szafki, biblioteka, sala w której najczęściej odbywają się zajęcia (moja klasa), miejsce w którym woźna przechowuje zgubione rzeczy itp. Dla młodszych dzieci lepiej jest nazwać/wypisać wszystkie sale na piętrach wraz z piktogramami/zdjęciami pokrywającymi się na mapie/schemacie szkoły. Dla starszych uczniów w szkołach „średnich” można już tylko ograniczyć się do numerów i punktów strategicznych. Na przykład:

SCHEMAT ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH im. Czesława Miłosza we Wrocławiu

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: