Reklamy
Reklamy

Kiedy się rozpraszam, mam wrażenie, jakby moja uwaga „skakała”. Zwykle nie udaje mi się długo skupiać na jednej rzeczy, nawet jeśli tego chcę. Przypomina to wielozadaniowość, ale nie musi być źródłem przyjemności i niczego nie pozwala mi doprowadzić do końca.

Rozpraszanie uwagi zdarza się wtedy, kiedy ktoś słyszy, widzi, czuje, myśli lub – przeciwnie – dostrzega coś innego niż to, na czym chce lub powinien się koncentrować. Kogoś może też rozpraszać coś, czym chciałby się zajmować (szczególne zainteresowania), a nie to, czym musi się zająć. W takim przypadku zdarza się, że osoba ta lubi się rozpraszać, ale może jej sprawiać problemy, jeśli musi się zająć czymś innym. Rozpraszanie utrudnia długotrwałą koncentrację na tym, co należy zrobić.

Podkreślę to, co mówi prawdę o mnie:

Reklamy
Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: