Kontakt

Sylwia Iwan

Reklama/współpraca           sylwia.merchut@vp.pl         Mój fanpage

G+ i twitter

O mnie

Wcześniej zdesperowana – teraz bardziej w stronę determinacji z tendencją mimowolnego wrzucania na luz –  matka najwytrzymalszego nastolatka na ziemi Piotrka (spektrum autyzmu, I klasa Technikum Infotmatycznego) i jego młodszego brata ucznia klasy V (pływackiej) –  Staśka mistrza w mixozlepkach słownych – obecnie po wykluczeniu zespołu Aspergera ale z widoczną nadreaktywnością i wieloma innymi cechami charakterystycznymi dla spektrum – bez większych trudności z nauką. Oboje uczęszczają do masowych szkół.

Piotrek korzystał z usług neurologopedy klinicznego oraz neuropsychiatry. Autyzm diagnozowany był bez udziału testów – tylko w drodze obserwacji neurologiczno – psychiatrycznych poprzedzonych badaniami i systematycznymi wizytami. Najpierw stwierdzono autyzm atypowy, późniejsze diagnozy przesuwały się bardziej w stronę spektrum (ASD).  Już przed diagnozą zostało podjęte wspomaganie każdej płaszczyzny funkcjonowania dziecka. Stosowaliśmy leki. Każdą czynność wyćwiczyłam z nim sama/z mężem w domu. Szlifowanie mowy zajęło nam 6 lat… Nie daliśmy się usunąć z normalnej szkoły, chociaż bez przerwy „sugerowano” nam takie rozwiązanie.

Zakładka DZIENNIKI z migawkami z naszego życia została zamieniona na zakładkę LIFE na drugiej stronie: autyzmschemat.life   : instrukcje, schematy, plany harmonogramy, umiejętności społeczne, motoryka itp.

Bill Gates powiedział: „Bądźcie mili dla dziwaków. Istnieje duża szansa, że kiedyś będziecie dla któregoś z nich pracować”.

Zapraszam na inne moje strony moje strony autyzmschemat.life,  NaturaLife is strange   oraz  Sieniawka-skrawek natury.

 

 

 

 

Reklamy