Tu mój fanpage

Sylwia Iwan – wcześniej zdesperowana – teraz bardziej w stronę determinacji z tendencją mimowolnego wrzucania na luz –  matka najwytrzymalszego nastolatka na ziemi Piotrka (spektrum autyzmu, III klasa gimnazjum) i jego młodszego brata (IV kl.) –  Staśka mistrza w mixozlepkach słownych – obecnie w trakcie diagnozy, ponieważ przejawia wiele cech ze spektrum autyzmu.

Nie korzystaliśmy z usług wszechobecnej machiny terapeutycznej zajmującej się rzekomo autyzmem. Piotrek korzystał tylko z usług neurologopedy klinicznego oraz neuropsychiatry. Autyzm diagnozowany był bez udziału testów – tylko w drodze obserwacji neurologicznych poprzedzonych badaniami i systematycznymi wizytami. Już przed diagnozą zostało podjęte wspomaganie każdej płaszczyzny funkcjonowania dziecka. Każdą czynność wyćwiczyłam z nim sama w domu. Szlifowanie mowy zajęło nam 6 lat… Nie daliśmy się usunąć z normalnej szkoły, chociaż bez przerwy „sugerowano” nam takie rozwiązanie.

Bill Gates powiedział: „Bądźcie mili dla dziwaków. Istnieje duża szansa, że kiedyś będziecie dla któregoś z nich pracować”.

Stawiam na normalną szkołę z jej wadami i dobrodziejstwami oraz na normalne wychowanie. Chcę pokazać, że się da, ale nie jest to proste

REKLAMA/WSPÓŁPRACA

Staram się aby moje artykuły na ile to możliwe były zgodne z poglądami osób z autyzmem a wpisy naukowe – jak najnowsze – zaczerpnięte z aktualnych źródeł. Udzielam się w wielu grupach na Facebooku, mam tam stronkę, mój fanpage.

https://www.facebook.com/autyzmwszkolecom-624459437698703/

Sylwia Iwan to moje pseudo. Chronię w ten sposób tożsamość Piotrka. Więc nie znajdziecie tu fotek rodzinnych tylko foto wykonane przez Piotrka… czasem przeze mnie i przez Staśka… i inne. Czasem się zdarzy… ale rzadko.

Zapraszam na NaturaLife is strangle – to blog odskocznia dla relaksu, na luzie, z dystansem do rzeczywistości.

 

 

 

Reklamy