Reklamy
Reklamy

Bieg za dzwonkiem to stara prosta zabawa dla dzieci. Rozwija słuch, uwagę, orientację w przestrzeni i wyzwala pozytywne emocje.

Z dzwoneczkiem można biegać po sali gimnastycznej jednak wyjście na świeże powietrze dostarczy więcej pozytywnych bodźców.

Przebieg zabawy

 1. Wytłumacz dzieciom, że wezmą udział w zabawie pt. Bieg za dzwoneczkiem.
 2. Zbierz dzieci wokół siebie i pokaż dzwoneczek zawieszony na grubej gumce, tak żeby łatwo można go było nałożyć na nadgarstek. Pokaż, jak wkładasz na nadgarstek.
 3. Wytłumacz, że jedno dziecko jest berkiem, który ma dzwoneczek na nadgarstku, reszta dzieci ma za zadanie dogonić dzwoneczkowego berka. Berek musi uciekać. Jednak gdy goniące dziecko klepnie go w ramię, berek musi w biegu przekazać szybko dzwoneczek klepiącemu, tj. ściągnąć ze swojego nadgarstka i przekazać nowemu berkowi. Nowy berek ucieka w przeciwną stronę. Zabawa trwa, a dzieci nadsłuchują kto teraz ucieka z dzwoneczkiem.
 4. Dzieci z trudnościami motorycznymi/sensorycznymi powinny wcześniej przećwiczyć z wychowawcą przekazywanie i przyjmowanie dzwoneczka, a przede wszystkim nakładanie gumki z dzwonkiem na nadgarstek.Wychowawca powinien powoli wytłumaczyć przebieg zabawy, tak aby dzieci zrozumiały co się będzie działo. Należy zaznaczyć, że dzwoneczek powinien być przez cały czas „w obiegu” i gra powinna toczyć się bez przerwy.

Cele/Korzyści:

 • rozwijanie słuchu;
 • skupianie uwagi na dźwięku;
 • orientacja w przestrzeni;
 • obserwacja i nadsłuchiwanie;
 • podążanie za dźwiękiem
 • wyrabianie szybkiej reakcji;
 • ruch – praca wszystkich mięśni przy spontanicznym bieganiu.

źródło: opracowanie własne

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: