Reklamy
Reklamy

Przedsiębiorcy stwierdzają: Nasze porażki często nas bolą, czasami wiele kosztują, zdarza się, że łamią życie. Tymczasem wielu przedsiębiorców powtarza, i słusznie, że nauki wyniesione z błędów są najlepszymi lekcjami biznesowymi. Jeśli chcesz, by tak było i w Twoim przypadku, musisz przyjąć odpowiednią postawę. Wypnij więc dumnie pierś i przyjmij na klatę rady Johna C. Maxwella, dzięki którym będziesz miał szansę przekuć porażki w sukces.

Krok pierwszy: przyznaj się do błędów

Niemała grupa przedsiębiorców chce, żeby pracownicy uważali ich za nieomylnych. Tacy ludzie prezentują postawę: „To ja tu jestem od myślenia, a ty od wykonywania moich poleceń”. Problem w tym, że takie przekonanie, wbrew pozorom, wcale nie buduje autorytetu wśród pracowników.

Wprost przeciwnie – przedsiębiorca, który uważa się za geniusza, a wszystkich pozostałych za stojących niżej, tylko zraża do siebie współpracowników. Co więcej, jeśli taka osoba popełnia błąd, to jego pracownicy często przyjmują to z dziką satysfakcją i wyolbrzymiają znaczenie tego faktu.

Zdecydowanie lepszą postawą jest przyznawanie się do własnych błędów. Dlaczego? Z kilku powodów:

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: