Reklamy
Reklamy
Reklamy

Zanim przejdziemy do definicji słowa „znajomy”, należy wyjaśnić kim jest „przyjaciel” i „kolega / koleżanka”.

Przyjaciel to osoba pozostająca z kimś w bliskich, serdecznych stosunkach. Osoba okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, sprzyjająca komuś, czemuś.

Kolega / koleżanka to towarzysz / towarzyszka ze szkoły lub z pracy, np. towarzysz gier i zabaw.

Zarówno przyjaciele i koledzy są nam dobrze znani. Mamy o nich wyrobione zdanie, ponieważ znamy ich stosunkowo długo i sporo o nich wiemy. Te informacje są potwierdzone. „Widzimy” z kim mamy do czynienia. Inaczej sprawy się mają ze znajomymi.

Znajomych zwykle znamy krótko. Na początku niewiele o nich wiemy.

Znajomy, według definicji to taki ktoś, którego się zna, o którymś ktoś coś wie, z którym się zetknął. Przy czym należy zaznaczyć, że znajomi, których poznajemy w mediach społecznościowych niekoniecznie ujawniają prawdziwe dane o sobie lub pokazują informacje, które są wygodne tylko dla nich. Tych informacji jest bardzo mało lub bardzo dużo ale i tak, niewiele o nich wiemy.

Znajomy

Znajomy to osoba, która zna się powierzchownie. O znajomym nie mogę powiedzieć zbyt dużo. Wiem o nim niewiele, na przykład jak się nazywa, znam kilka faktów na jego temat. Znajomi nie są bliskimi przyjaciółmi.

Często miewamy kilku znajomych. Znajomymi mogą być inni uczniowie ze szkoły. Często znajomi są życzliwi wobec siebie. Moja szafka znajduje się obok szafki innego ucznia – możemy być względem siebie życzliwi, kiedy stoimy przy naszych szafkach w tym samym czasie. Możemy mówić sobie „cześć”. Możemy znać swoje imiona. Czasami możemy porozmawiać przez kilka minut. To jedyny czas, kiedy się widzimy, dlatego możemy się uważać za znajomych.

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: