Reklamy
Reklamy

Nieważne, czy uczeń idzie na piechotę, czy jedzie autobusem, czy podróżuje taksówką. To, co się wydarzy po drodze do szkoły może mieć wpływ na cały dzień.

Wielu uczniów ze spektrum autyzmu ma trudności z pokonaniem drogi z domu do szkoły. Opuszczenie bezpiecznego środowiska domowego i wyprawa do miejsca gdzie wszystko jest dużo mniej przewidywalne niekiedy wiąże się z emocjonalnym cierpieniem. Jeśli podróży do szkoły towarzyszy stres, osoby z ASD mogą odczuwać niepokój zanim jeszcze dzień szkolny rozpocznie się na dobre.

W sytuacji, gdy uczeń z zaburzeniami ze spektrum autyzmu regularnie pojawia się w szkole niespokojny, przyczyną może być sama podróż do szkoły.

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: