Reklamy
Reklamy
Reklamy

Te książeczki są zindywidualizowane w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom ucznia.

Na poszczególnych stronach książeczki znajdują się treści, które stanowią wsparcie dla autystycznych uczniów „pomagają w opanowaniu nowych umiejętności i utrwaleniu tego, czego młodzi ludzie nauczyli się wcześniej. Książeczkę można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb, a także rozszerzać. Nie powinna się rzucać w oczy i najlepiej, żeby była nieduża, dzięki czemu łatwo zmieści się w szkolnym plecaku.

Książeczka wspomagania społecznego zawiera informacje, które przypominają uczniom z autyzmem, jak sobie radzić w kontaktach interpersonalnych. Najlepiej podzielić ją na części, takie jak „konwersacja”, „język„, „scenariusze” i „zachowanie spokoju” – części te powinny przedstawiać następujące treści:

Reklamy

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: