Reklamy
Reklamy

Kuba – uczeń szkoły podstawowej, klasa I (zaburzenia ze spektrum autyzmu, zaburzenia integracji sensorycznej).

Kuba jest bystrym pierwszoklasistą, który doprowadza do szaleństwa swoją nauczycielkę. Codziennie pojawiają się te same problemy. Kuba przeszkadza podczas lekcji i wciąż opowiada o mięsożernych roślinach. Kiedy klasa dzieli się na kilka grup i zajmuje różnymi projektami, chłopiec zazwyczaj skupia się na czymś innym lub narzeka, że kolega go „denerwuje”. Nauczycielka poświęca dużą część swojego czasu na nakierowywanie Kuby na właściwe zachowanie.

„Najpierw powinniśmy spytać: Jak wygląda zachowanie Kuby?, czyli dokładnie opisać, na czym polega skupianie się na czymś innym i przeszkadzanie podczas lekcji. Gdybyśmy byli przypadkowymi obserwatorami, którzy po raz pierwszy wchodzą do klasy, to co byśmy zobaczyli?

Opis

Na czym polega przeszkadzanie w lekcji przez Kubę?

  • Wciąż się wierci.
  • Odzywa się bez podniesienia ręki lub komentuje to, co mówi nauczycielka.
  • Rozprasza innych uczniów mówiąc do siebie na głos.

Jak wygląda zachowanie Kuby podczas pracy nad projektami?

Chłopiec wygląda na zagubionego:

  • Rozgląda się po sali.
  • Zadaje mnóstwo pytań niezwiązanych z tematem, po czym zaczyna opowiadać o mięsożernych roślinach, nie czekając na odpowiedź.
  • Intensywnie patrzy na nauczycielkę, kolegów i klasowy zegar.
Reklamy
Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: