Reklamy
Reklamy

Jeśli dziecko autystyczne jest w stanie współpracować na tyle, by wziąć udział w standardowych testach dotyczących integracji sensorycznej, ich wyniki często przypominają wyniki testów przeprowadzonych z udziałem dziecka, u którego stwierdzono dyspraksję.

Dziecko autystyczne może mieć problem z określeniem, w którym miejscu zostało dotknięte lub gdzie znajdują się jego ręce, jeśli ich akurat nie widzi. Planowanie ruchów może mu sprawiać wiele kłopotów, jak wykazano w doświadczeniu, w którym dziecko poproszono o naśladowanie nietypowych póz dorosłego. Chociaż reakcje posturalne dziecka nie są zbyt dobrze rozwinięte, można jednak przyjąć, że są lepsze niż u innych dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Oznacza to, że pień mózgowy dziecka przetwarza bodźce proprioceptywne i przedsionkowe niezbędne do powstania wielu reakcji posturalnych (postawa). Wydaje się również, że drogi nerwowe, którymi informacje docierają do obszarów sensorycznych kory mózgowej, działają prawidłowo. Przyczyna problemu z przetwarzaniem sensorycznym tkwi w tym przypadku gdzie indziej; to inna część mózgu nie działa tak, jak należy.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: