Reklamy
Reklamy

Nie zdawałam sobie sprawy, że ona jest autystyczna – przecież ma przyjaciółki i komunikowanie się nie jest dla niej trudne!

Jeśli uczennica z ASD jest zdolna, pracowita i cicha, niełatwo zauważyć jej problemy. „Ponadto wiele takich dziewcząt dobrze sobie radzi w kontaktach z rówieśnikami, okazują uczucia i wchodzą w interakcje społeczne, sprawiając tym samym wrażenie, że nie zmagają się z trudnościami. Ich rówieśnice akceptują to, że są one trochę nieporadne i inne – mimo to dziewczynki z ASD są w stanie wpasować się w grupę społeczną. Oczywiście nie dzieje się tak w każdym przypadku, jednak powyższa obserwacja wskazuje, dlaczego niektóre dziewczęta z autyzmem zdają się nie wymagać żadnego wspomagania.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: