Reklamy
Reklamy
Reklamy

Mała deska do sportów wodnych (boogie board) nadaje się nie tylko do pływania na fali. Można na niej zorganizować przejażdżkę po basenie

Cele 

  • Czujność.
  • Uważność.
  • Stymulacja przedsionkowa.
  • Akceptowanie nowego doświadczenia.

Potrzebne przedmioty

Przygotowanie

Jeden lub dwoje dorosłych przytrzymuje deskę na wodzie, żeby można było posadzić na niej dziecko.

Jak się bawić

Kiedy dziecko usiądzie wygodnie na desce, przewieź je wokół basenu, zachęcając do samodzielnego utrzymywania równowagi. Dorośli mogą przytrzymywać deskę, żeby dziecko z niej nie spadło. Może też samo spróbować się na niej utrzymać, dostosowując postawę ciała.

Odmiany

  1. Niech dziecko uklęknie lub położy się, zamiast siedzieć.
  2. Dwoje lub troje dzieci może usiąść razem na desce.
  3. Jedno dziecko może trzymać za sznurek i ciągnąć za sobą deskę z innym dzieckiem pod nadzorem dorosłego, który będzie zwracał mu uwagę: „Spójrz, ciągniesz Chrisa!”.

Czego dziecko się uczy

  • Dzieci uczą się utrzymać równowagę na ruchomej powierzchni. Jeżeli uda im się skutecznie balansować na desce, w nagrodę przejdą się po basenie. Jeśli nie, od razu dostaną informację zwrotną – wpadną do wody, więc ta część zabawy będzie im najbardziej odpowiadać. Dzieci prawdopodobnie doświadczają czegoś zupełnie nowego, co sprawia im ogromną przyjemność.
  • Dzieci ciągnące na desce kolegę lub koleżankę uczą się sprawiać innym radość.

Modyfikacje

  • Dziecko, które ma trudności z równowagą i cierpi na niepewność grawitacyjną, prawdopodobnie poradzi sobie znacznie lepiej, leżąc na desce. Dorosły powinien objąć je wtedy od strony pleców lub położyć na nich rękę. W ten sposób sprawi, że dziecko poczuje się bezpieczniej i będzie bardziej skłonne do eksperymentowania z ruchomą powierzchnią (Sher, 2014).

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: