Prawdopodobnie sam bywałeś w sytuacjach towarzyskich, kiedy nie wiedziałeś co powiedzieć, bo rozmowa się nie kleiła i w związku z tym czułeś się dziwnie.

Dla dziecka z problemami sensorycznymi samo życie jest już trudne, więc w potencjalnie niezręcznych chwilach dobrze jest skoncentrować się na jego mocnych stronach.

Ta zabawa przeznaczona jest dla dzieci, które lubią być ściskane i mocno przyciskane oraz którym spodobała się zabawa w poduszkowego hot doga czy naleśnika.

Udajesz, że masz słoik magicznego kleju. Możesz zademonstrować jego działanie „sklejając” ze sobą dłonie, a następnie próbując z całej siły je rozdzielić. Nie możesz, dopóki nie dmuchniesz w nie swoim – oczywiście magicznym – oddechem!

Teraz sklejasz dziecko z jego kolegą lub koleżanką. Udawaj, że nakładasz klej między ich boki i sklejasz w taki sposób, że oboje stoją twarzą do przodu. Teraz każde z dzieci obejmuje ramieniem drugą osobę, a ty przyklejasz ich ramiona, o ile to konieczne.

Sklejona para ma za zadanie skakać razem do wyznaczonego miejsca. Zabawa może być krótka, jeśli dzieci muszą skoczyć tylko od krzesła do kanapy, albo dłuższa, jeżeli muszą skakać na koniec podwórka.

Będzie jeszcze figlarniej, gdy skleisz dzieci ze sobą innymi częściami ciała. Jak daleko dotrą ze sklejonymi czołami? (Sher, 2018).

źródło: B. Sher, Codzienne Gry i Zabawy…, Harmonia Universalis, Gdańsk 2018

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s