Reklamy
Reklamy
Reklamy

Kolejnym narzędziem pomagającym rozwijać umiejętności społeczne uczniom z autyzmem są „koła przyjaciół”

Możesz wykorzystać technikę ołówka i papieru, by wyjaśnić różne poziomy przyjaźni. Rozpocznij od małego kółka w środku z imieniem dziecka. Dorysuj drugie koło wokół i dopisz na nim imiona bliskich członków rodziny. Na kolejnym kole dodaj członków dalszej rodziny lub przyjaciół. Możesz wpisywać między kołami właściwy sposób interakcji między różnymi ludźmi.

A oto przykład Kręgu Przyjaciół. Został on stworzony dla chłopca imieniem Jack, który witał wszystkich obcych, całując ich i przytulając się do nich jak do członków bliskiej rodziny. Jego imię zostało umieszczone w środku. Następnie koło zawiera imiona osób mu najbliższych. W dymku znajduje się wyjaśnienie, jak powinna wyglądać interakcja z nimi. Kolejne koło opisuje następną bliską mu grupę i podaje wyjaśnienia dotyczące interakcji, itd. To, co zostanie zamieszczone w dymkach, jak również liczba kół i to, czyje imiona się na nich znajdują, zależy od dziecka.

DSCN9480.JPG

Zwroty otwierające i kończące

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: