Reklamy
Reklamy
Reklamy
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg
Guernica – Pablo Picasso

Tak się składa, że moje przetwarzanie wzrokowe jest znacznie lepsze niż u innych, chociaż nie wiem, czy jest tak dlatego, że oczy pracują inaczej, czy też dlatego, że mój mózg interpretuje w szczególny sposób sygnały wzrokowe ~ Temple Grandin.

[…] Tak czy inaczej mogę powiedzieć, że w wieku 65 lat wciąż czytam gazetę bez okularów (chociaż karty dań w ciemnych restauracjach i wizytówki z małym drukiem zaczęły mi sprawiać kłopot). Kiedy się nudzę na jakiejś konferencji, moją rozrywką jest przyglądanie się splotom dywanów. W nocy widzę tak dobrze, że czasami zapominam włączyć światła w samochodzie.

To wcale nie znaczy, że nie mam w ogóle wrażliwości wzrokowej. Kiedy jestem zmęczona, widzę aureolę wokół lampy na ulicy, albo drżenia na ekranie komputerowym starego typu, przypominającym telewizor.Kiedy zmieniam pas ruchu na autostradzie, muszę być bardzo czujna, żeby zostawić sobie dostatecznie dużo miejsca. Nie znoszę, kiedy lekarz każe mi trzymać nieruchomo głowę i wodzić wzrokiem za długopisem. Terapeuci mówią mi, że moje oczy skaczą na lewo i prawo, i że nie potrafię prowadzić płynnie wzroku.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: