Reklamy

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Dzisiaj normy społeczne są ważniejsze od różnorodności seksualnej, często postrzeganej jako perwersja. Niemniej jednak niektórzy nie podporządkowują się tym utartym normom, np. zniewieściali chłopcy, męskie dziewczęta oraz osoby androgeniczne, transseksualiści, obojnacy czy transwestyci.

Reklamy

„Wyniki badania przeprowadzonego na 28 dorosłych osobach z zespołem Aspergera, wykazały, że uczestnicy generalnie akceptowali własne poczucie bycia mężczyzną lub kobietą, a uzyskane przez nich wyniki w zakresie identyfikowania się z własnymi rolami seksualnymi były takie same jak u ogółu społeczeństwa. Tożsamość płciowa uczestników była mocno zakotwiczona w ich osobowości i zadziwiająco nienaruszona przez normy społeczne.

Reakcje uczestników badania ujawniły również ich otwartość na różnorodność seksualną. Poproszony o komentarz do pojęcia różnorodności seksualnej, dorosły mężczyzna z ZA stwierdził:

Mogę mówić jedynie na podstawie własnego doświadczenia. Moim zdaniem jestem mniej skłonny do podporządkowywania się tradycyjnym strukturom związku, a bardziej gotowy do rozważania, co jest szkodliwe, a co zdrowe w sensie obiektywnym, zamiast przyjmować, czy monogamiczne „małżeńsko – podobne” łączenie się w pary jest jedynym prawidłowym modelem związku.

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy


Reklamy

2 odpowiedzi na „Tożsamość płciowa w autyzmie”

 1. Awatar EWa M.
  EWa M.

  „Biologiczna płeć dziecka to pierwsza rzecz, jaką ustala się przy porodzie”? Cop za bzdura! Płeć ustala się przy poczęciu,a przy porodzie (czy nawet wcześniej, podczas badań prenatalnych) się ją stwierdza! Płeć jest czymś immanentnym, a nie czymś narzuconym z zewnątrz, co można sobie zmieniać i wybierać.

  Polubienie

  1. Awatar sylwiaiwan

   …zatem psychiatrzy też się mylą

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: