aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Dzisiaj normy społeczne są ważniejsze od różnorodności seksualnej, często postrzeganej jako perwersja. Niemniej jednak niektórzy nie podporządkowują się tym utartym normom, np. zniewieściali chłopcy, męskie dziewczęta oraz osoby androgeniczne, transseksualiści, obojnacy czy transwestyci.

Reklamy

„Wyniki badania przeprowadzonego na 28 dorosłych osobach z zespołem Aspergera, wykazały, że uczestnicy generalnie akceptowali własne poczucie bycia mężczyzną lub kobietą, a uzyskane przez nich wyniki w zakresie identyfikowania się z własnymi rolami seksualnymi były takie same jak u ogółu społeczeństwa. Tożsamość płciowa uczestników była mocno zakotwiczona w ich osobowości i zadziwiająco nienaruszona przez normy społeczne.

Reakcje uczestników badania ujawniły również ich otwartość na różnorodność seksualną. Poproszony o komentarz do pojęcia różnorodności seksualnej, dorosły mężczyzna z ZA stwierdził:

Mogę mówić jedynie na podstawie własnego doświadczenia. Moim zdaniem jestem mniej skłonny do podporządkowywania się tradycyjnym strukturom związku, a bardziej gotowy do rozważania, co jest szkodliwe, a co zdrowe w sensie obiektywnym, zamiast przyjmować, czy monogamiczne „małżeńsko – podobne” łączenie się w pary jest jedynym prawidłowym modelem związku.

Pakiet lekcji „Emocje” dla ucznia ze spektrum autyzmu zawiera:

  1. Ogólnie o emocjach… Podstawowe emocje
  2. Radość – arkusz pracy + miniwykład
  3. Nieśmiałość – arkusz pracy + miniwykład
  4. Strach – arkusz pracy + miniwykład
  5. Dodatki pdf

Opłata jednorazowa, niezależna od subskrybcji

Zebrane środki pozwolą na dalszy rozwój strony i publikowanych treści Reklamy

Reklamy

2 myśli w temacie “Tożsamość płciowa w autyzmie

  1. „Biologiczna płeć dziecka to pierwsza rzecz, jaką ustala się przy porodzie”? Cop za bzdura! Płeć ustala się przy poczęciu,a przy porodzie (czy nawet wcześniej, podczas badań prenatalnych) się ją stwierdza! Płeć jest czymś immanentnym, a nie czymś narzuconym z zewnątrz, co można sobie zmieniać i wybierać.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s