Rosnąca liczba pediatrów dysponuje coraz większą wiedzą na temat zaburzeń integracji sensorycznej i sposobu, w jaki problemy sensoryczne wpływają na pacjentów i ich rodziny. Mimo to znaczna część specjalistów nadal nie jest obeznana z zagadnieniem…

Zbyt wielu rodziców po zgłoszeniu swoich spostrzeżeń i zmartwień dowiaduje się, że mają po prostu czekać i obserwować rozwój sytuacji, albo – co jeszcze gorsze – są oni traktowani protekcjonalnie, uznawani za przewrażliwionych, niedoświadczonych opiekunów. Kiedy dziecko nie osiąga ważnych etapów rozwoju – nie raczkuje, nie chodzi, nie je produktów stałych i nie zaczyna mówić w odpowiednim wieku – jest w końcu odsyłane na wczesną interwencję do wnikliwego specjalisty, który w najlepszym razie uchwyci problemy sensoryczne.

Specjaliści pierwszego kontaktu w przychodniach, domach dziecka i szkołach od dawna są świadomi problemów sensorycznych. Terapeuci zajęciowi, pediatrzy rozwojowi i niektórzy obeznani z tematem klinicyści mają coraz większą świadomość istnienia problemów z integracją sensoryczną i umiejętność ich rozpoznawania, choć oznaczający je angielski skrótowiec SPD (Sensory Processing Disrder) dopiero teraz staje się tak samo powszechny jak inne diagnozy, na przykład ADHD.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s