Reklamy
Reklamy
Reklamy

Nieprzyjemne doświadczenia są normalną częścią życia. Niektóre z nich nawet prowadzą do korzyści. Smutek może zmiękczyć twoje serce, trudności mogą wzmocnić, a gniew może pobudzić do walki ze złym traktowaniem. Jeśli jednak opierasz się przykrym zdarzeniom, to blokujesz przez to ich przepływ przez umysł i ciało pozwalając, żeby czyhały w pobliżu. Jeżeli podchodzisz do tego negatywnie, otrzymujesz więcej tego, co negatywne.

Reklamy

Źle się dzieje, gdy nieprzyjemne doświadczenia stają się negatywną treścią przechowywaną w twoim umyśle. Negatywne treści pociągają za sobą negatywne konsekwencje. Psują twój nastrój, zwiększają niepokój i poirytowanie, wzbudzają nieustanne poczucie, że coś ci się nie udaje, że jesteś do niczego. Treści te zawierają bolesne przekonania w rodzaju: Nikt mnie nie chce. Związane z nimi pragnienia i skłonności prowadzą cię w niepożądane rejony. Mogą cię otępić i uciszyć lub sprawić, że będziesz przesadnie reagować na ludzi, co przyczyni się do powstania błędnego koła wzajemnego negatywnego nastawienia. Negatywne treści oddziałują na twoje ciało, a w dłuższej perspektywie nadwyrężają twoje zdrowie psychiczne i fizyczne oraz mogą skrócić twoje życie.

Negatywne treści w mózgu nieustannie prowadzą cię do trybu reaktywnego. Zrozumienie mechanizmów neuronalnych leżących u podstaw aktywowania i przechowywania tych treści może pomóc je zmienić, a nawet zlikwidować.

Jak negatywne treści działają w twoim mózgu?

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Umysł, mózg…

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: