Nieprzyjemne doświadczenia są normalną częścią życia. Niektóre z nich nawet prowadzą do korzyści. Smutek może zmiękczyć twoje serce, trudności mogą wzmocnić, a gniew może pobudzić do walki ze złym traktowaniem. Jeśli jednak opierasz się przykrym zdarzeniom, to blokujesz przez to ich przepływ przez umysł i ciało pozwalając, żeby czyhały w pobliżu. Jeżeli podchodzisz do tego negatywnie, otrzymujesz więcej tego, co negatywne.
Źle się dzieje, gdy nieprzyjemne doświadczenia stają się negatywną treścią przechowywaną w twoim umyśle. Negatywne treści pociągają za sobą negatywne konsekwencje. Psują twój nastrój, zwiększają niepokój i poirytowanie, wzbudzają nieustanne poczucie, że coś ci się nie udaje, że jesteś do niczego. Treści te zawierają bolesne przekonania w rodzaju: Nikt mnie nie chce. Związane z nimi pragnienia i skłonności prowadzą cię w niepożądane rejony. Mogą cię otępić i uciszyć lub sprawić, że będziesz przesadnie reagować na ludzi, co przyczyni się do powstania błędnego koła wzajemnego negatywnego nastawienia. Negatywne treści oddziałują na twoje ciało, a w dłuższej perspektywie nadwyrężają twoje zdrowie psychiczne i fizyczne oraz mogą skrócić twoje życie.
Negatywne treści w mózgu nieustannie prowadzą cię do trybu reaktywnego. Zrozumienie mechanizmów neuronalnych leżących u podstaw aktywowania i przechowywania tych treści może pomóc je zmienić, a nawet zlikwidować.
Jak negatywne treści działają w twoim mózgu?
#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm
- Propozycje zajęć rewalidacyjnych i zabaw stymulujących rozwój oraz podnoszących sprawność zaburzonych funkcji percepcyjno-motorycznych
- Miejsce dziecka – percepcja przestrzeni i aktywna eksploracja
- Ćwiczenia wyrabiające pamięć, spostrzegawczość, uważność i refleks
- Ścieżki pamięci – Medytacja dobrej chwili
- Pomocnicy Świętego Mikołaja – scenariusze zajęć mikołajkowych
- Scenariusz zajęć ruchowych – orientacja w przestrzeni, spektrum autyzmu
- Święta to okres dużego zużycia energii. Jak sobie radzić? ASD
- Mindfulness. Jak być uważnym? – Lekcja dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Jemioła – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Zazdrość, przytłoczenie – lekcja dla uczniów ze spektrum autyzmu
- Zabawy ze światłem i ciemnością – zajęcia sensoryczne SI
- Praca z upośledzeniem słuchu w spektrum autyzmu
- Jak praktykować współczucie w miejscu pracy dla samego siebie
- Gil – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu
Umysł, mózg…

















