Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Osobista przestrzeń powinna dawać poczucie bezpieczeństwa, budzić pozytywne emocje i skojarzenia. Stymulować do działania ale też koić przebodźcowane zmysły. Dzieci mają w niej czuć się jak u siebie. Szanujmy ich potrzebę autonomii i pozwalajmy wpływać na wygląd ich pokoju.

Każdy człowiek jest podróżnikiem. Zazwyczaj pierwszą wyprawą w jakiej uczestniczy jest pokonanie drogi ze szpitala do domu. Potem zaczyna się zwiedzanie miejsca docelowego, co trwa wiele lat. Położne zalecają, żeby w momencie przekroczenia progu domu z maleństwem na rękach przeprowadzić rytuał powitalny, który polega na oprowadzeniu noworodka po mieszkaniu, czy domu, pokazać kolejne pomieszczenia i opowiedzieć nowemu członkowi rodziny jakie jest to miejsce w którym będzie teraz żyć.

Percepcja przestrzeni i aktywna eksploracja

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: