Reklamy
Reklamy

Kariera

Dr Temple Grandin, autorka wielu książek na temat autyzmu, jest profesorem zootechniki na Uniwersytecie Stanowym w Kolorado. Obecnie prowadzi wykłady na temat autyzmu na całym świecie. Jej osiągnięcia są niezwykłe, ponieważ była dzieckiem ze spektrum autyzmu, znana działaczka na rzecz zwierząt, udziela cennych rad:

„Staram się jeździć z odczytami do środowisk związanych z tworzeniem technologii. Jeżdżę na konferencje dla osób szczególnie uzdolnionych i dla osób z autyzmem, na spotkania hodowców i przetwórców mięsa. Spotykam tam wielu mechaników, którzy mają zaburzenia ze spektrum autyzmu. W swym drugim życiu zawodowym widziałam wiele starszych osób pracujących na różnych stanowiskach, którym nigdy nie postawiono diagnozy. Byli to programiści, spawacze, projektanci i wytwórcy metali. Widzę, że dilerzy samochodowi poszukują mechaników, a fabryki mają pracę dla osób potrafiących budować i naprawiać różne rodzaje sprzętu.

Pracownicy tacy mają dobre posady i umiejętności społeczne wystarczające do utrzymania pracy pomimo zmiany właściciela firmy. W ich przypadku trzymanie się jednego miejsca zatrudnienia może być dobrym rozwiązaniem. Znałam kiedyś człowieka, świetnego specjalistę od elektroniki, który został przeniesiony do innej filii swojej firmy. Skończyło się to katastrofą: nie dogadywał się z nowym szefem, co odbijało się na jego pracy.

Wskazówki dla szefów

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: