Reklamy
Reklamy
Reklamy

W pierwszych latach życia dzieci uczą się wykonywania czynności przez „namacalne” doświadczenia. Uczą się w ten sposób, zanim jeszcze opanują słowa – słowa nie są potrzebne do myślenia. Świat wzrokowo – przestrzenny jest dla nich najważniejszy.

Dzieci ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwoju, których wzrok rozwija się prawidłowo, mogą nadal mieć problemy z umiejętnością przetwarzania bodźców wzrokowo- przestrzennych, dzięki którym organizujemy świat widzialny i rozumiemy rzeczy nas otaczające – na przykład jak przedmioty funkcjonują w stosunku do naszego ciała albo jak tworzą się schematy. Te umiejętności ostatecznie prowadzą do zdolności uczenia się wyższego stopnia, takich jak rozwiązywanie zadań matematycznych, analiza tekstu lub obrazu.

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: