Autyzm – autoagresja

Anger
autoagresywni.pl

Według S. Baron-Cohena najbardziej skuteczna pomoc przy autoagresji typu uderzanie głową, gryzienie się i uderzanie się, opiera się na starannej ocenie czynników wywołujących samouszkadzanie oraz podtrzymujących je czynników.

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #język #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #techniki #terapia #uczeń #umiejętności #umiejętnościspołeczne #uwaga #wskazówki #ZA #zabawa #zabawy #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

2 myśli w temacie “Autyzm – autoagresja

  1. Dzieci to wyjątkowo „trudny” materiał;) Bo jak jest dobrze, to dobrze, ale jak występują problemy to wiem, że wielu rodziców się gubi. Dzieci jednak liczą na nasz autorytet. Ja długo nie mogłam zrozumieć jak to jest, że mój na pozór szczęśliwy, mądry i grzeczny syn ma myśli samobójcze. Przez głowę by mi to nie przeszło. Nie będę się rozpisywać o problemach jakie przeszliśmy, fart tylko chciał, że tak od słowa do słowa zaczęłam prawie z obcym człowiekiem rozmawiać o kursach dla rodziców, nie koniecznie dla tych, którzy mają już problemy z dziećmi, ale też dla tych całkiem „normalnych” żeby się czegoś nauczyć na przyszłość. Bo wiadomo, że na początku nikt się nie przyzna że ma problemy. Do dziś dziękuję, że dałam się na to namówić. Później wiele czytałam na ten temat, doszkalałam się i przed wieloma rzeczami nas to przestrzegło. Teraz jedna z Pań podrzuciła mi kurs http://cbt.pl/szkola-mistrzow-szkolenia/samouszkadzanie-i-zachowania-autoagresywne-u-mlodziezy/, wydaje się ciekawy. Tak więc rodzice nie bójcie się szukać wiedzy, rozmowy i wsparcia, z wszystkiego da się wyjść, i to jeszcze mocniejszym.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s