Reklamy
Reklamy
Reklamy

Doświadczenie uczy, że zmienność i dynamika są cechami, które definiują dzisiejszy świat biznesu na tyle, że zaczęto określać go zapożyczonym od US Army War College terminem VUCA (Volatile – zmienność, Uncertain – niepewność, Complex – złożoność, Ambiguous – niejednoznaczność). Wymieniony akronim wszedł już na stałe do słownictwa korporacyjnego opisując warunki z którymi przychodzi nam codziennie mierzyć się w kontekście zawodowym.

Pracując w obszarze edukacji w biznesie mamy okazję obserwować w jaki sposób organizacje i pracownicy starają się dawać sobie radę z dynamicznymi zmianami, które są udziałem świata VUCA. Badania wskazują, że tym, co znacznie ułatwia harmonijną nawigację w obszarze zawodowym i poprawia rezultaty działań czyniąc je bardziej dopasowanymi jest uważność. Otto Scharmer oparł na uważności teorię U, która swoim zasięgiem (Presencing Institute zrzesza uczestników z całego świata) i spektakularnymi rezultatami (wiele zrealizowanych projektów o zasięgu globalnym) dowodzi w praktyce korzyści z zastosowania uważności w kontekście zawodowym i biznesowym.

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Pakiety lekcyjne

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: