Reklamy

Śnieżna kula to wersja klasycznej gry w berka wykorzystująca współpracę, w której dzieci „zberkowane” stają się częścią śnieżnej kuli, zamiast zostać wyeliminowanymi z gry. Gra zachęca drużynę do spójności i kooperacji

Czego dzieci się uczą:

Pierwszoplanowe: współpraca, stosowanie się do poleceń. Drugoplanowe: samokontrola, koncentrowanie uwagi, czekanie na swoją kolej.

Potrzebne materiały:

Brak.

Aranżacja miejsca:

Otwarta przestrzeń, wewnątrz lub na dworze.

Opis zabawy

Jedno z dzieci zostaje wyznaczone przez prowadzącego na berka. Dziecko będące berkiem musi gonić i starać się klepnąć inne grające dzieci, starając się zrobić z nich berka. Jednak te dzieci, zamiast zostać wyeliminowanymi z gry, chwytają za rękę dziecko będące berkiem i razem z nim formują „kulę śnieżną”. „Kula śnieżna” staje się coraz większa wraz z przybywaniem dzieci, które zostały berkami. W miarę powiększenia się kuli coraz trudniej ją manewrować, ale dzięki umiejętności współpracy, pracy zespołowej, samokontroli i stosowania się do poleceń kula porusza się płynnie jako spójny twór. Gra kończy się, kiedy ostatnie dziecko zostaje berkiem i staje się częścią kuli śnieżnej. Gra wymaga od dzieci kontroli swoich ciał i działań. Goniąc i berkując innych, dzieci muszą biegać powoli, w kontrolowany sposób.

Realizacja zabawy krok po kroku

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s