Reklamy
Reklamy

Wiele osób ze spektrum autyzmu nie zdaje sobie sprawy, że rozmowa towarzyska jest skonstruowana według pewnego schematu, którego każdy może się nauczyć. Składa się mianowicie ze zdań rozpoczynających, zdań podtrzymujących rozmowę, przejść z jednego tematu na inny i zdań kończących.

Zdania rozpoczynające rozmowę

Motto skautów brzmi: Bądź przygotowany i doskonale nadaje się też jako wskazówka na czas przed rozmową towarzyską. Zanim wybierzesz się na spotkanie, przyjęcie czy inną imprezę, przejrzyj prasę, obejrzyj popularny film albo program w telewizji, żeby mieć zasób tematów do rozmowy. Zastanów się przez chwilę nad bieżącymi kwestiami politycznymi i przygotuj sobie odpowiedni komentarz i pytanie. Jeżeli na przyjęciu chcesz się przyłączyć do już rozmawiającej grupy, badania wskazują, że najlepiej zadać pytanie na omawiany właśnie temat. Nie należy zmieniać tematu, gdyż grupa może to odczuć jako zagrożenie.

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: