Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Skoncentruj się na tym, żeby pomóc dziecku zarządzać czasem kiedy kupuje coś w sklepie. Daj mu określoną ilość czasu na zakup danego artykułu, a następnie spotkajcie się przy wyjściu o wyznaczonej porze (za stoper może posłużyć wam telefon komórkowy lub zegarek). Punktualność to doskonały przykład umiejętności której można kogoś nauczyć. To jeden z najprostszych sposobów okazywania innym szacunku. A ponadto, dzięki punktualności inni nie muszą się o nas martwić.

Opowiedz dziecku historię o tym jak sam się spóźniłeś. Kiedy przybywa się spóźnionym, zwykle wszystko idzie nie tak, a to dlatego, że jest się zestresowanym i nie podejmuje się słusznych decyzji. Tymczasem, kiedy przybywa się na czas, a nawet wcześniej, nie odczuwa się stresu i nie podejmuje się nietrafionych decyzji.

Uprzejmości

Zachęć dziecko, żeby powiedziało coś miłego przynajmniej jednej napotkanej osobie. Może to być zwykłe Przepraszam lub Może mi pan/i pomóc? Naucz swoje dziecko przynajmniej tego, że powinno mówić Dziękuję kasjerce w sklepie. Ten punkt również dodaj do listy kontrolnej.

Jak być klientem?

Kolejnym elementem na liście jest interakcja za którą odpowiadają nasi mali klienci. Niezależne dziecko powinno znać techniki skutecznego komunikowania się. Osobom z którymi wchodzimy w interakcję w sklepie niekoniecznie podajemy rękę. Ważne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego, użycie odpowiedniego języka ciała oraz przywitanie się. W zatłoczonym sklepie trzeba mówić głośno i wyraźnie, tak żeby nas usłyszano. Nie zapominajmy też o uprzejmych słowach, takich jak: proszę, dziękuję czy przepraszam.

Przeanalizujcie przykładową transakcję jakiej może w sklepie dokonać twoje dziecko:

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: