Reklamy
Reklamy
Reklamy

Cc2VUXtXIAAqTbg

Temat związków stawia przed nami mnóstwo pytań dotyczących tego, w jaki sposób mają się dogadywać partner neurotypowy i partner z zespołem Aspergera albo dwoje partnerów z zespołem Aspergera.

„Sposób manifestowania się w związku zachowań charakterystycznych dla zespołu Aspergera będzie się różnił w zależności od wielu czynników, takich jak wcześniejsze doświadczenia, ujawnienie i akceptacja diagnozy, zdolności komunikacyjne, sytuacja rodzinna, wzajemne wsparcie, motywacja partnerów i tak dalej.

Dla niektórych osób z zespołem Aspergera intymność jest dość mglistym pojęciem w niewielkim stopniu opartym na konkrecie. Nie opierają się przed intymnością, ale część z nich ma małe doświadczenie w związkach międzyludzkich. Brak prywatności i niska jakość związku to główne przyczyny sporów pomiędzy partnerami poszukującymi terapii. Niektóre osoby neurotypowe zgłaszają, że ich partnerzy z zespołem Aspergera (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) często zakładają, że dobry związek sprowadza się do aktywnego życia seksualnego. Zadowalające stosunki (pod względem częstości i jakości) nie są jednak gwarancją sukcesu pożycia intymnego pary. Seksualność to tylko jedna ze składowych intymności. Rozumienie intymności w sposób „konkretny i namacalny” jest charakterystyczne dla osób z zespołem Aspergera (Hénault, 2015) […].

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: