Temat związków stawia przed nami mnóstwo pytań dotyczących tego, w jaki sposób mają się dogadywać partner neurotypowy i partner z zespołem Aspergera albo dwoje partnerów z zespołem Aspergera.
„Sposób manifestowania się w związku zachowań charakterystycznych dla zespołu Aspergera będzie się różnił w zależności od wielu czynników, takich jak wcześniejsze doświadczenia, ujawnienie i akceptacja diagnozy, zdolności komunikacyjne, sytuacja rodzinna, wzajemne wsparcie, motywacja partnerów i tak dalej.
Dla niektórych osób z zespołem Aspergera intymność jest dość mglistym pojęciem w niewielkim stopniu opartym na konkrecie. Nie opierają się przed intymnością, ale część z nich ma małe doświadczenie w związkach międzyludzkich. Brak prywatności i niska jakość związku to główne przyczyny sporów pomiędzy partnerami poszukującymi terapii. Niektóre osoby neurotypowe zgłaszają, że ich partnerzy z zespołem Aspergera (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) często zakładają, że dobry związek sprowadza się do aktywnego życia seksualnego. Zadowalające stosunki (pod względem częstości i jakości) nie są jednak gwarancją sukcesu pożycia intymnego pary. Seksualność to tylko jedna ze składowych intymności. Rozumienie intymności w sposób „konkretny i namacalny” jest charakterystyczne dla osób z zespołem Aspergera (Hénault, 2015) […].
#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

- Zespół Aspergera u nastolatków
- Drzwi – Aspie Zaklinaczka
- Przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu
- Zespół Aspergera – relacje z rówieśnikami. Spektrum przypadku
- Funkcjonowanie psychospołeczne nastolatka z autyzmem
- Autyzm i zaburzenia przetwarzania sensorycznego
- Człowiek, który opisał zespół Aspergera
- Szczypta autyzmu, szczypta geniuszu
- Dostosowanie się do bycia innym
- Autyzm – zaburzenia przetwarzania sensorycznego na co dzień
- ASD – zaburzenia hormonalne, menstruacja
- Talent poznawczy w zespole Aspergera
- Dziewczęta z ASD w szkole
- Autyzm – wyjaśnienia stereotypowego działania i myślenia
- Wrażliwość wzrokowa w ZA

