Reklamy
Reklamy
Reklamy

Na umiejętności konwersacyjne warto spojrzeć jak na każde inne hobby czy sport – twierdzi Faye De Muyshondt w „Umiejętnościach społecznych twojego dziecka”. Wszystkiego można się nauczyć i większość rzeczy można wyćwiczyć jak w sporcie.

Od czego zacząć?

STARTERY

Wyjaśnij dzieciom, że istnieją „startery” konwersacyjne, których można używać w rozmowie właściwie z każdym: np. można zapytać o posiłek, który ktoś zjadł, albo o plany na najbliższą przyszłość. Mogą to być pytania w rodzaju: „Co jadłeś na drugie śniadanie?” albo: „Co robisz po szkole?” Poproś dzieci, żeby wymyśliły jeszcze kilka takich pytań. Poproś żeby zapisały je w dzienniczkach (zeszytach). Jeśli usłyszysz same „Nie wiem”, nie ulegaj frustracji: zdarza się to najlepszym. Wskaż im po prostu właściwy kierunek myślenia, podając parę przykładów: Jakie masz plany na weekend? Do jakiej szkoły chodzisz? Co porabiałeś w ostatni weekend? Jak ci minęły święta/wakacje/ferie? Co lubisz robić w wolnym czasie?

Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: