Autyzm-pracuj nad sobą i znajdź pracę

0004C2YT20WJ1JNL-C459
Kadr z filmu Temle Grandin (2010), reż M. Jackson

„Nie mamy jedynie ludzi myślących na różne sposoby, którzy robią to, co potrafią najlepiej, ale ludzi robiących to, co robią najlepiej wraz z ludźmi myślącymi w inny sposób, robiącymi to, co oni sami robią najlepiej” – Temple Grandin

Reklamy

W wyjątkowej książce pt. „Mózg autystyczny Podróż w głąb niezwykłych umysłów” autorstwa Temple Grandin i Richarda Panek znalazłam wiele cennych rad dotyczących m.in. szukania i „utrzymania się” w pracy osób ze spektrum autyzmu.

Reklamy

2 myśli w temacie “Autyzm-pracuj nad sobą i znajdź pracę

  1. Dobrą metodą jest też zostanie na uczelni (przetestowane na szczurach. Tzn. na jednym). Niektórzy promotorzy są (przynajmniej na pewnym etapie kariery*) w stanie zauważyć, że sprawiający kiepskie pierwsze wrażenie student robi fajne rzeczy. A na polibudach spora część pracowników naukowo-dydaktycznych ma odchył w stronę spektrum.

    * Autykom, ale również introwertykom, odradzam wybieranie sobie promotorów, którzy od dawna zajmują się tylko papierkową robotą.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Jest w tym dużo prawdy, bo mojego promotora obchodziły tylko przecinki w mojej pracy a nie treść. Dlatego moja praca przy sprawdzaniu często fruwała podrzucana przez niego pod sufit w trakcie kolejnego ataku furii – gość był m.in. skarbnikiem miasta i specem od finansów publicznych i finansów przedsiębiorstw – koszmar. Natomiast przy licencjacie miałam za promotora matematyka – zawsze rozczochrany i przeważnie rozlewał kawę – dogadywaliśmy się bez żadnych komplikacji – im dłużej o nim myślę pasuje mi do ASD 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s