Reklamy
Reklamy
Reklamy

68207,25528,z_250_250

Gamifikacja

Gamifikacja to nauka przez działanie mówią autorzy filmiku jaki widziałem we wczorajszym Dzień dobry TVN. Dlaczego stał się tak interesujący dla uczniów?

– Z tej prostej przyczyny, że zamiast negować tak jak większość gry komputerowe wykorzystano wreszcie ich potencjał. System zadań i  ocen/punktów stał się bardziej atrakcyjny dla uczniów, co dało niespodziewany efekt w postaci motywującego sposobu zdobywania wiedzy. Ta technika wymyślona została przez niejaką Samanthę Webster, nauczycielkę, która po prostu wykorzystała miłość swoich podopiecznych do gier video. Podobno metoda jest prosta do wprowadzenia na każdej możliwej lekcji, a przygotowanie jest łatwe i nie trwa długo.Wystarczy tylko zamienić rywalizację na „grywalizację” – jak w grze. O tym opowiada film:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/gamifikacja-nauka-przez-dzialanie,190929.html

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: