
Christine Preissmann jest lekarzem i psychoterapeutą. Gdy miała 27 lat zdiagnozowano u niej zespół Aspergera. Od tej pory jej celem jest informowanie świata o sytuacji osób z tym zaburzeniem, o ich szczególnych potrzebach i pragnieniach:
Sport
Bardzo potrzebne są również odpowiednio dopasowane propozycje aktywności sportowej. Ze względu na problemy z motoryką oraz trudności w kontaktach i komunikowaniu się osoby z autyzmem często nie są w stanie skorzystać z ofert stowarzyszeń i związków sportowych. Dlatego warto postawić na organizowanie zajęć sportowych prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych trenerów, którzy potrafią zmotywować je do ćwiczeń – te zaś poprawią motorykę, podniosą świadomość ciała oraz polepszą koordynację. Dla wielu osób z autyzmem jest nie do pomyślenia, że sport może sprawiać przyjemność. Takie podejście wynika najczęściej z ich negatywnych przeżyć – były zmuszane do udziału w aktywności ruchowej np. w szkole, mimo że z reguły nie potrafiły sprostać stawianym wymaganiom. Najbardziej wskazane jest ostrożne próbowanie różnych dyscyplin sportowych, tak aby znaleźć dla siebie tę właściwą.
#arkusz #ASD #Asperger #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zabawy #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

- Zespół Aspergera u nastolatków
- Drzwi – Aspie Zaklinaczka
- Przyczyny zaburzeń ze spektrum autyzmu
- Zespół Aspergera – relacje z rówieśnikami. Spektrum przypadku
- Funkcjonowanie psychospołeczne nastolatka z autyzmem
- Autyzm i zaburzenia przetwarzania sensorycznego
- Człowiek, który opisał zespół Aspergera
- Szczypta autyzmu, szczypta geniuszu
- Dostosowanie się do bycia innym
- Autyzm – zaburzenia przetwarzania sensorycznego na co dzień

