Czasy gramatyczne – rozwój mowy
#czas#komunikacja#język#rewalidacja#IPET#autyzm
Cele:
- Wyposażenie ucznia w słownictwo umożliwiające mu opisywanie rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości jak i przewidywanie przyszłych zdarzeń.
- Zwrócenie uwagi na zależności między wydarzeniami w czasie.
Przebieg:

- Zajęcia rewalidacyjne – spektrum autyzmu i zaburzenia pokrewne
- Układanie w logiczny ciąg – spektrum autyzmu
- Ćwiczenia percepcji słuchowej – pomysły na zajęcia rewalidacyjne dla dzieci ze spektrum autyzmu
- Przykładowa ocena pracy rewalidacyjnej
- Depresja i nawykowe wyrażenia w autyzmie – zajęcia
- Przykładowe sprawozdanie z zajęć rewalidacyjnych
- Kształtowanie obrazu i schematu ciała oraz orientacji przestrzennej – autyzm
- Rzeczy ich cechy i właściwości – zajęcia/autyzm
- Czasy gramatyczne – rozwój mowy/autyzm
- Rodzaje zajęć rozwijających dla dzieci ze spektrum autyzmu
- Jesienne porządki w sadzie – scenariusz zajęć rewalidacyjnych dla dziecka ze spektrum autyzmu
- Scenariusz zajęć rewalidacyjnych dla ucznia z autyzmem



#arkusz #ASD #Asperger #aspiepozytywni #AspieZaklinaczka #autyzm #czytanie #dostosowanie #edukacja #emocje #IPET #kolorowanie #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #mindfulness #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #pozytywnyprzekazwspektrum #premium #przedszkole #psycholog #rewalidacja #rozwój #scenariusz #sensoryka #SI #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #tus #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia






































