Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Zmysły dziecka u którego zdiagnozowano autyzm stanowią zagadkę nie tylko dla rodziców ale i dla lekarzy, którzy na próżno próbują znaleźć receptę na niedowrażliwość lub nadwrażliwość. To, że możemy opisać problem zaburzeń integracji sensorycznej  – nie znaczy, że jest on do końca przebadany.

Istnieją charakterystyczne objawy, które mogą szybko doprowadzić do diagnozy. Czasami wystarczy uważnie się przyglądać, bo żadne testy nie zastąpią wnikliwej obserwacji. W skrajnych przypadkach ani obserwacja ani testy nie kończą się właściwymi wnioskami.

Jednak znajomość charakterystycznych cech dziecka z autyzmem pozwolą nauczycielom swobodniej prowadzić zajęcia w szkole zamiast tracić czas na doszukiwanie się niedociągnięć u rodziców m. in. w sferze wychowania.

Matt Winter ucząc dzieci z ASD i aby ułatwić nauczycielom pracę z nimi streścił swoje obserwacje w kilkadziesiąt praktycznych punktów.”

Strona fizyczna – zmysły dzieci z ASD:

Niezdarność motoryczna

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: