Dla nas pływanie od zawsze było czymś naturalnym i przyjemnym. Moi synowie bez względu na zaburzenia szybko nauczyli się pływać. Od najmłodszych lat byli „oswajani” z wodą. Teraz są świetnymi pływakami. Wydaje mi się, że to dobry relaks dla autystycznych dzieci – właściwie dla wszystkich ludzi…

Wiele dzieci autystycznych lubi chodzić na basen, a nawet uczestniczy tam w zajęciach z rówieśnikami. Podobnie jak inne maluchy, dzieci autystyczne najlepiej przyzwyczaić do basenu w jak najmłodszym wieku, ale w ich przypadku należy to robić powoli i bardzo delikatnie. Wielu rodziców zbyt szybko się poddaje i rezygnuje z nauki pływania, bo wydaje im się, że dziecko nie lubi wody lub źle znosi pobyt na basenie. To prawda, że przeciętny basen atakuje jego zmysły intensywnymi zapachami, hałasem i ogólnym zamieszaniem. Mimo wszystko warto się zatroszczyć o nauczenie dziecka autystycznego pływania, ponieważ często sprawia mu to ogromną przyjemność. Takie maluchy mogą się wręcz szybciej nauczyć utrzymywać na wodzie, bo nie rzadko boją się mniej niż ich rówieśnicy.

Jedna myśl w temacie “Pływanie

  1. Pływanie jest fajne, ale u starszego u nas odpada, bo woda jest mokra, woda chlapie (nawet okularki nie pomagały), a teraz doszły jeszcze kompleksy związane z wyglądem… Cały czas mam nadzieję, że jednak się przełamie, bo był taki czas, kiedy woda sprawiała mu radość, pływał z deską, ale to już było coś, dobry początek, a teraz zupełnie nie daje się namówić na wodę.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s