Dla nas pływanie od zawsze było czymś naturalnym i przyjemnym. Moi synowie bez względu na zaburzenia szybko nauczyli się pływać. Od najmłodszych lat byli „oswajani” z wodą. Teraz są świetnymi pływakami. To dobry relaks dla dzieci ze spektrum autyzmu – właściwie dla wszystkich dzieci…
Dużo dzieci ze spektrum autyzmu lubi chodzić na basen, a nawet uczestniczyć w zajęciach z rówieśnikami. Podobnie jak inne maluchy, autystyczne najlepiej przyzwyczaić do basenu jak najwcześniej. Jednak w ich przypadku należy to robić powoli i bardzo delikatnie. Myślę, że rodzice zbyt szybko się poddają i rezygnują z nauki pływania, bo wydaje im się, że dziecko nie lubi wody lub źle znosi pobyt na basenie. Basen szkolny to gejzer bodźców. Atakuje zmysły intensywnymi zapachami, hałasem i ogólnym zamieszaniem. Mimo wszystko warto, bo to świetny relaks.
#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

- Zabawy ze światłem i ciemnością – zajęcia sensoryczne SI
- Wiosenne scenariusze zajęć sensorycznych SI dla dzieci ze spektrum autyzmu
- Poszukiwanie skarbu – zabawy Montessori
- Sklejeni ludzie – zabawa sensoryczna
- Krokodyl u dentysty – gry dostosowane do potrzeb dzieci z autyzmem
- Masy plastyczne wykorzystywane w terapii sensorycznej
- Zabawy rozwijające koordynację obustronną
- Budyniowe malowanie – zabawy dotykowe
- Cytrusowe piłki – zabawy sensoryczne
- Zajęcia prowadzone Metodą Marii Montessori
- Powietrzne zawody – zabawy sensoryczno-logopedyczne
