Reklamy

Dla nas pływanie od zawsze było czymś naturalnym i przyjemnym. Moi synowie bez względu na zaburzenia szybko nauczyli się pływać. Od najmłodszych lat byli „oswajani” z wodą. Teraz są świetnymi pływakami. To dobry relaks dla dzieci ze spektrum autyzmu – właściwie dla wszystkich dzieci…

Dużo dzieci ze spektrum autyzmu lubi chodzić na basen, a nawet uczestniczyć w zajęciach z rówieśnikami. Podobnie jak inne maluchy, autystyczne najlepiej przyzwyczaić do basenu jak najwcześniej. Jednak w ich przypadku należy to robić powoli i bardzo delikatnie. Myślę, że rodzice zbyt szybko się poddają i rezygnują z nauki pływania, bo wydaje im się, że dziecko nie lubi wody lub źle znosi pobyt na basenie. Basen szkolny to gejzer bodźców. Atakuje zmysły intensywnymi zapachami, hałasem i ogólnym zamieszaniem. Mimo wszystko warto, bo to świetny relaks.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Pływanie – plan działań

  1. Pływanie jest fajne, ale u starszego u nas odpada, bo woda jest mokra, woda chlapie (nawet okularki nie pomagały), a teraz doszły jeszcze kompleksy związane z wyglądem… Cały czas mam nadzieję, że jednak się przełamie, bo był taki czas, kiedy woda sprawiała mu radość, pływał z deską, ale to już było coś, dobry początek, a teraz zupełnie nie daje się namówić na wodę.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s