Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Lista przedstawiona poniżej przedstawia ćwiczenia, które można wykorzystać, aby skłonić uczniów z ASD, SPD, ADHD i dzieci z zaburzeniami pokrewnymi, do wysiłku fizycznego.

Wszystkie ćwiczenia to „naturalnie wykonywane czynności”. Oznacza to, że łatwo można je włączyć do codziennej rutyny w klasie:

Reklamy
Reklamy
Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

2 odpowiedzi na „Uczeń ze spektrum autyzmu – SPD – lista ćwiczeń intensywnego wysiłku fizycznego”

 1. Awatar aditi
  aditi

  Niektóre z tych ćwiczeń wyglądają ok, a część sprawia wrażenie kary. Jak dziecko, które odbiera komunikaty dosłownie miałoby zareagować na polecenie „przesuń ścianę’?? Jak klasa zareagowałaby na oddelegowanie jednego ucznia do sprzątania śmietników? No chyba, że zajmowałaby się tym cała klasa. Niektóre z tych pomysłów wyglądają na bardzo skuteczny sposób na napiętnowanie pojedynczych dzieci, odizolowanie ich od grupy.

  Polubienie

  1. Awatar sylwiaiwan

   Nic na siłę, można zorganizować kilka z tych ćwiczeń – zgodnie ze „schematami” klasowymi. Dzieci z ASD lubią robić rzeczy użyteczne (logicznie potrzebne) – stąd wynoszenie śmieci, dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej lubią ćwiczenia związane z wysiłkiem/napieraniem, wszystko zależy od wyczucia i taktu nauczyciela. Są tacy, którzy robią rozgrzewkę, przed lekcją, inni angażują każde dziecko z grupy przydzielając zadania wszystkim… Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: