Reklamy

Stara jak świat zabawa przedszkolna i nie tylko, znalazłam jej szczegółowy opis w starej podartej książce w naszym antykwariacie…

Zepsuty telefon

Gra zespołowa. Ćwiczy słuch, uwagę, pamięć.

Ilość graczy: dowolna.

Przybory: –

Wariant I

– Usiądźcie wszyscy w jednym szeregu.

– Pierwszemu numerowi powiem cicho do ucha jakieś słowo. Kolega który je usłyszy, powtórzy sąsiadowi, ten zaś następnemu itd. Gdy słowo zostanie przekazane ostatniemu z szeregu, ten powtórzy je głośno. Jeżeli jest to słowo podane przeze mnie będzie to oznaczało, ze telefon funkcjonował bez zarzutu i mogę nadawać następne słowa. Jeżeli wyraz zostanie przekręcony lub zmieniony, zapytam kolejno każdego od końca jakie słowo usłyszał od sąsiada, by wykryć tego, kto je przekręcił. Winowajca usiądzie za karę na końcu szeregu, ja zaś będę nadawał nowe słowo. Pamiętajcie, że usłyszane wyrazy należy przekazywać sąsiadom cicho i szybko. Nie wolno powtarzać nawet wtedy, gdy sąsiad nie dosłyszał lub nie zrozumiał wyrazu.

– Zaczynamy!

Wariant II

– Podzielcie się na dwie grupy. Każda grupa ustawi się w rząd, w odległości 10 kroków od siebie.

– Z każdego rzędu podejdzie do mnie „pomocnik”, któremu powiem do ucha jakieś słowo lub przysłowie. „Pomocnicy” powrócą do swych grup i powtórzą usłyszany wyraz pierwszym numerom w rzędach, ci przekażą go sąsiadom stojącym w tyle.

– Gdy słowo dojdzie do ostatnich numerów w każdej grupie, numery te podbiegną do mnie i powtórzą mi usłyszane słowa cicho do ucha, po czym powrócą do swych rzędów stając na ich początku, jako pierwsi. Ogłoszę następnie, która grupa podała wyraz prawidłowo, licząc jej za to punkt i gra zacznie się od początku.

– Wygra ta grupa, która w umówionym czasie zdobędzie najwięcej punktów.

Uwaga. Należy dobierać takie słowa, które łatwo można przekręcić, np. „niedźwiedź” na „miedź” itp. Można przekazywać nie tylko słowa, lecz także krótkie przysłowia, np. „bez ochoty – niespore roboty” i inne.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s