Reklamy
Reklamy
Reklamy

Dotyk

Cała rodzina zebrała się w restauracji, aby świętować 50. rocznicę ślubu babci i dziadka. Troje wnyków cierpi na dysfunkcję zmysłu dotyku.

Aimee

Czteroletnia Aimee jest nadwrażliwa. Gdy dziadek chce ją przytulić, kuli się i odsuwa. Ściska rączki i zaniepokojeniem przygląda się gwałtownemu towarzystwu. Przechodząca obok niej kuzynka przypadkowo musnęła jej sukienkę. Aimee krzyczy: „Au! Ona mnie dotknęła! Chce mi zrobić krzywdę!”. Tata Aimee odrywa się od rozmowy i szybko podchodzi do córki, żeby ją uspokoić. Tata jest przygotowany na sytuacje tego typu, więc wyciąga z kieszeni piłeczkę do ugniatania. Aimee z wdzięcznością w oczach bierze piłeczkę. Siedzi i bawi się nią, dzięki temu przez chwilę jest spokojna.

Teddy

Sześcioletni Teddy poszukuje wrażeń dotykowych. Jak słoń w składzie porcelany, chodzi po restauracji, wpadając na wszystkich i potykając się o wszystko. Mama próbuje go złapać, ale Teddy ucieka i wpada kelnerowi pod nogi. Obaj tracą równowagę, a taca z przystawkami ląduje na głowie Teddy’go. Chłopiec ryczy ze śmiechu, wstaje i biegnie do dużego akwarium. Wspina się na krzesło, odsuwa pokrywę akwarium, wkłada rękę do wody i „robi wir”. Wreszcie babci udaje się go poskromić, gdy sadza go na kolanach. Teddy przytula się do niej i uspokaja.

Ethan

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: