Reklamy
Reklamy
Reklamy

Ta zabawa zachęci dziecko do poruszania częściami ciała w górę i w dół z unoszącym i opadającym dźwiękiem gwizdka

Pomysł na zaadoptowanie tego ruchowego ćwiczenia na zabawę, w która można się bawić na siedząco, pochodzi od Pryce’a, pomysłowego i lubianego chłopca poruszającego się na wózku inwalidzkim, który uwielbia zajęcia muzyczne, rytmiczne i wymagające rymowania i, co zrozumiałe, unika większości zajęć ruchowych.

Oczywiście! Co za wspaniały pomysł! Z Prycem na wózku i resztą dzieci na dywanie, przesuwaliśmy części ciała w górę i w dół zgodnie z dźwiękiem. Pryce nie potrafił ruszać nogami, ale wiele lat intensywnej fizjoterapii może unosić ręce, ramiona i głowę. Jego zwinność imponuje innym dzieciom. – Jak ty to robisz, że unosisz ręce tak wysoko? – pyta jedno. – Po prostu jestem w tym dobry. – Pryce śmieje się. Zsuwa się z wózka na podłogę. – Mam inny pomysł. Teraz połóżmy się na brzuchach. Przewracamy się i wyciągamy jak węże. Inne dzieci proponują położenie się na plecach, na boku, a potem twarzą w twarz z partnerem. Zabawa zajmuje nam około pół godziny. Twórcza współpraca dzieci, niezależnie od różnic w umiejętnościach, jest zbyt celowa i zabawna, żeby ją przerwać.

Zakres wieku rozwojowego: 3-7 (wykonywanie poleceń); 5+ (przewodzenie grupie).

Potrzebne przedmioty

  • Flet z tłokiem.

Jak się bawić?

Co możesz zrobić / Co może zrobić dziecko

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: