Reklamy
Reklamy
Reklamy

Kochamy Mikołaja – scenariusz zajęcia w grupie 4 – latków

Cele ogólne:

– pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych
– przybliżenie dzieciom postaci Mikołaja
– budzenie zainteresowania sztuką teatralną
– rozwijanie umiejętności wypowiadania się na forum grupy na temat obejrzanego teatrzyku
– rozwijanie koordynacji ruchowo – słuchowej
– wyrabianie umiejętności rozpoznawania przedmiotów poprzez dotyk
– doskonalenie sprawności manualnych
– rozwijanie umiejętności współdziałania w zabawach

Cele szczegółowe:

– wie, jak wygląda Mikołaj
– uważni e ogląda przedstawienia teatralne
– wypowiada się na forum grupy na temat obejrzanego teatrzyku
– potrafi zaśpiewać piosenkę
– zapamiętuje układ taneczny
– rozpoznaje przedmioty po dotyku
– nakleja gotowe elementy we właściwych miejscach
– starannie koloruje
– aktywnie bierze udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną

Formy pracy:

– słowna, oglądowa, praktycznego działania

Metody pracy:

– zbiorowa, indywidualna, w małych grupach

Środki dydaktyczne:

– sylwety: Mikołaja, chłopca, dziewczynki, CD z utworem „Święty Mikołaju”, dzwoneczki, worek Mikołaja, zabawki, karta zadaniowa, kolorowe koperty z sylwetami zabawek, klej, kredki, chusta animacyjna, woreczek, ilustracje przedstawiające zabawki, ilustracje z Mikołajem

Przebieg:

1. Teatrzyk pt.”Powitanie Św. Mikołaja” z wykorzystaniem sylwet.

Święty Mikołaju – bardzo się cieszymy
Od dawna czekamy na Twe odwiedziny
Od dawna jesteśmy grzeczni, że aż strach!
Nie broimy we dnie, nie broimy w snach!
Wszystkie polecenia dokładnie spełniamy,
Dobrze się czujemy i słuchamy mamy.
I co powiesz na to, Św. Mikołaju?
My tak Mikołaju czasem rozrabiamy,
Ale za to bardzo Cię kochamy!
– Po obejrzeniu spektaklu nauczycielka zadaje pytania:
• Kto występował w teatrzyku?
• Co mówiły dzieci Mikołajowi?
• Jak wygląda Św. Mikołaj?
• Czym podróżuje?
• W jaki sposób dostaje się do naszych domów?
• Po co Mikołaj do nas przychodzi?


2. „Święty Mikołaju” – zabawa muzyczno – ruchowa do piosenki. (Dzieci tworzą zaprzęgi w parach: Mikołaj – renifer. Renifer ma przypięte dzwoneczki).
3. ”Worek Św. Mikołaja” – zabawa dydaktyczna. Rozpoznawanie zabawek po dotyku.
4. ”Jakie to zabawki?” – karta zadaniowa. Naklejanie lalki, misia i samochodu we właściwych miejscach(kontury zabawek). Kolorowanie zabawek.
5. Zabawy integracyjne z chustą animacyjną: „Zgadnij, jaki to kolor?” (uczestnik staje do chusty tyłem i rzuca woreczek, musi odgadnąć w jaki kolor trafił), „Przebieganie pod chustą” (niech przebiegnie pod chustą ten, kto dostał od Mikołaja np. samochód itp.), „Kolorowe wycieczki” ( N. podaje nazwę koloru i dzieci ,które stoją przy tym kolorze zmieniają się miejscami przechodząc pod chustą).

Prowadząca: Józefa Drej

Boże Narodzenie – karty pracy dla klas 1-3

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: