Reklamy
Reklamy
Reklamy

Gdy jednym dzieciom z autyzmem lub zespołem Aspergera sporty zespołowe sprawiają wiele problemów, inne zaczynają się intensywnie interesować grami zespołowymi – a raczej ich regułami.

Specjaliści w dziedzinie przystosowań na lekcjach wychowania fizycznego to nauczyciele przeszkoleni w zakresie wprowadzania modyfikacji sprzętu i programu nauczania, które umożliwiają dzieciom o specjalnych potrzebach udział w zajęciach razem z rówieśnikami.

Wychowanie fizyczne może być dla dziecka mieszanką wymagań motorycznych, zasad gry oraz trudności społecznych wynikających z potrzeby współpracy w drużynie i rywalizacji, ataku i obrony. Mimo to, możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych z rówieśnikami to duży krok w kierunku zniesienia jednego z czynników mogących separować dziecko z autyzmem od kolegów i koleżanek.

Większość z poniższych przystosowań to sposoby, które możesz wykorzystywać także w domu, aby pomóc dziecku rozwijać umiejętności przydatne podczas uprawiania popularnych sportów.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy


Reklamy
kingfisher.page

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: