Reklamy
Reklamy

Badania nad ludzką ewolucją przyniosły nowe spostrzeżenia na temat tego, jak rozwija się język w życiu każdego niemowlęcia i dziecka.

Proces ten przebiega podobnie u znacznej większości dzieci ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami rozwoju, nawet wówczas, gdy mają z tym biologicznie uwarunkowane trudności. Jednym z podstawowych elementów, bez którego język nie rozwinie się u dzieci, jest obecność pojęć w ich umysłach, ponieważ to one dają im powód do mówienia.

Pierwsze słowa

Umiejętność tworzenia pojęć pozwala dziecku na wykorzystywanie obrazków i zabawę z udawaniem z użyciem lalek – na przykład karmienie lalki lub udawanie, że jest ona mamą. Na tym etapie zdaniem opiekunów jest pomagać dziecku w zwerbalizowaniu jego pojęć. Powinniśmy ułatwić mu rozumieć pojęcia innych ludzi poprzez rozpoznawanie schematów dźwiękowych wykorzystywanych przez nich aby mogło wyrażać swoje własne pojęcia.

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: