Reklamy
Reklamy

Przekładanie rzeczy to dobra zabawa sensoryczna dla dzieci z problemami przekraczania linii środka, świadomością wzrokowo-przestrzenną, propriocepcją i planowaniem motorycznym. Joye Newman, terapeutka specjalizująca się w zaburzeniach integracji percepcyjno-motorycznej wymyśliła i wprowadziła zabawę do kanonu najbardziej popularnych zabaw w swojej poradni Kid’s Moving Company

Cele:

 • Przekraczanie linii środka. Dziecko przenosi ręce z jednej strony ciała na drugą. Ta umiejętność jest konieczna do wykonywania płynnych ruchów i czytania.
 • Sterowanie ciałem wpływa korzystnie na planowanie motoryczne.
 • Naśladowanie. Dopasowanie rzeczy do pary, obserwowanie ruchów drugiej osoby i odkładanie na miejsce rozwija umiejętności wzrokowo motoryczne w tym świadomość przestrzenną i koordynację ręka-oko.
 • Stopniowanie ruchów przy odkładaniu rozwija propriocepcję.
 • Obserwowanie i przewidywanie ruchów drugiej osoby wpływa na rozwój komunikacji za pomocą gestów, która jest konieczna w nawiązywaniu kontaktu z innymi.

Potrzebne materiały

 • 6 woreczków z grochem lub buty, skarpetki –  tak, by można było dobierać do pary.

Sposób zabawy

Reklamy

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Jedna odpowiedź do „Przekładanie rzeczy – zabawa sensoryczna”

 1. Awatar sylwiaiwan

  Błędy się zdarzają, zaraz poprawię

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: