Dzień i noc. Scenariusz zajęć z zakresu matematyki dla dzieci młodszych w oparciu o elementy „Dziecięcej matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej
Temat zajęć: „Dzień i noc”
1. Dostrzeganie rytmu i stałego następstwa dnia i nocy.
Cele zajęć:
1. Wnioskowanie o regularności w układach rytmicznych;
2. Przemienność dnia i nocy.
3. Przedstawienie rytmu w różny sposób.
Pomoce dydaktyczne: zagadki słowne, szarfy, obręcze, paski papierowe żółtego i niebieskiego koloru, emblematy słońca i księżyca, kartki, klej
Metody:
-czynne: zadania stawiane dzieciom do wykonania, samodzielne doświadczenia;
-słowne: rozmowa, objaśnianie, instrukcja;
-oglądowe: obserwacja, pokaz.
Formy pracy: grupowa, indywidualna.
Przebieg zajęć:
#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
- Uważność i orientacja – zabawy ruchowe w spektrum autyzmu
- Scenariusz zajęć ruchowych – orientacja w przestrzeni
- Orientacja w przestrzeni i rytm – ćwiczenia hamujące i pobudzające dla dzieci ze spektrum autyzmu
- Zabawy ruchowe wpływające na uwagę i orientację w przestrzeni
- Koordynacja obustronna i trudności w przekraczaniu linii środka
- Orientacja w schemacie własnego ciała i w przestrzeni, autyzm – zestaw ćwiczeń
- Koordynacja wzrokowo-ruchowa – zajęcia rewalidacyjne dla dzieci ze spektrum autyzmu
- Kwadrat – położenie przedmiotów w przestrzeni – lekcja dla ucznia ze spektrum autyzmu
- Koordynacja wzrokowo – ruchowa – scenariusz zajęć, ASD
