Reklamy
Reklamy
Reklamy

Ćwiczenie rysunku wymaga zaangażowania wzroku i cierpliwości, ale jest to doskonały sposób pracy nad koncentracją uwagi i zauważeniem detali.

Wypróbuj poniższe ćwiczenia:

Autoportret

Usiądź przed lustrem razem z dzieckiem. Oboje chwyćcie flamastry. Starając się nie poruszać, narysujcie linie, które widzicie. Zacznijcie od kształtu głowy, potem linie twarzy – rysujcie bezpośrednio na lustrze.

Portrety rodzinne

Usiądźcie naprzeciwko siebie niech każdy spróbuje narysować twarz drugiej osoby na kartce.

Rzeczy osobiste

Zachęć dziecko, żeby przespacerowało się po swoim pokoju i narysowało te przedmioty, które obrazują jego zainteresowania. Może to być biżuteria, ulubiona lalka albo figurka przywieziona z wakacji.

Modyfikacja dla starszych dzieci

Poproś dziecko żeby napisało, w jaki sposób dostało te szczególne dla niego rzeczy. Gdzie to miało miejsce, kto tam był? Zapytaj: „Dlaczego to jest dla ciebie ważne? Odpowiedzią może być opowiadanie, film albo komiks – lub po prostu rozmowa z twoim cudownym dzieckiem o rzeczach, które są dla niego ważne (Sher, 2018).

źródło: B. Sher, Codzienne gry i zabawy…, HARMONIA UNIVERSALIS, Gdańsk 2018

#arkusz #ASD #Asperger #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zabawy #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: