Reklamy
Reklamy
kingfisher.page
Reklamy

Drapieżniki na łowach

Ta zabawa obrazuje zależności pomiędzy zwierzętami drapieżnymi a ich ofiarami. Jedna grupa odgrywa rolę polujących drapieżników, a druga ukrywa się przed nimi. Dostarcza emocji związanych z polowaniem i ucieczką oraz wyczekiwaniem, który zespół wygra.

Bawiliśmy się w to z dziećmi z różnych grup wiekowych i zawsze na początku jest dużo biegania i wesołego gwaru, a potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zespoły wchodzą w swoje role. Te, które są celem drapieżników, cichną i ukrywają się, a drapieżniki zbierają siły na łowy.

Ta aktywna zabawa wymaga dużo koncentracji i myślenia strategicznego, gdyż oba zespoły muszą myśleć o tym, żeby przetrwać. Las naprawdę ożywa dla dzieci, gdy odkrywają go swymi zmysłami i po raz pierwszy patrzą nań oczami zarówno zwierząt drapieżnych, jak i tych, na które one polują. Dzieci trenują pracę w zespole i wzajemne komunikowanie się, umiejętność polegania na sobie nawzajem, żeby wygrać. A co najważniejsze, bez względu na to, czy polują, czy są ścigane, ta fantastyczna zabawa dostarcza wiele radości; wcielanie się w różne zwierzęta i wczuwanie się w ich sposób życia ekscytuje i wciąga.

Miejsce

Teren leśny lub park na tyle duży, by dało się w nim schować, z wieloma drzewami i krzewami nadającymi się na kryjówki.

Grupa wiekowa

Od 4 lat.

Liczba uczestników

6 lub więcej (w tym dwie osoby dorosłe: jedna na każdy zespół).

Cele i korzyści

Zabawa uczy dzieci:

  • myślenia strategicznego
  • koncentracji uwagi
  • posługiwania się zmysłami
  • pracy w zespole
  • współpracy
  • komunikowania się ze sobą
  • aktywności
  • zależności drapieżnik-ofiara
  • więzi z przyrodą
  • odgrywania ról

Przygotowania

Zbierz wszystkie dzieci i wytłumacz im, że drapieżnik to takie zwierzę, które poluje i żywi się innymi zwierzętami. Te, którymi się żywi, to jego ofiary czyli łup. Na przykład lis łapie i zjada zająca, a więc lis jest drapieżnikiem, a zając jego ofiarą. Oczywiście potencjalne ofiary robią wszystko, żeby przeżyć, ale i drapieżnik też chce przeżyć. Tu chodzi o przetrwanie.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: