Reklamy
Reklamy
Reklamy

Dzień na plaży – zabawy dla dzieci ze spektrum autyzmu

#naśladowanie #udawanie

Wyzwanie

Spontaniczność w ramach innego zajęcia, przynajmniej raz w trakcie wykonywanego zadania (inicjowanie nowych pomysłów/kierunków).

Motywacja

Ciekawe przedmioty, zabawa pozorowana.

Materiały

  • 2 ręczniki
  • torba
  • przedmioty przydatne na plaży np.: piłka plażowa, pusta butelka udająca krem z filtrem
  • kostiumy kąpielowe
  • latawiec, łopatka, wiaderko
  • mazaki
  • papier

Zasady

Połóż dwa ręczniki plażowe na podłodze i powiedz dziecku, że będziecie bawić się w „dzień na plaży”. „Plaża” stanie się bardziej realistyczna, jeśli przykleisz obrazki przedstawiające fale, muszelki i słońce na ścianach I/lub założycie z dzieckiem stroje kąpielowe na ubrania!

Do torby plażowej włóż przedmioty, które mogą przydać się na plaży (np. łopatkę i wiaderko, pustą butelkę udającą krem z filtrem, piłkę plażową, latawiec lub rzeczy na piknik). Zasugeruj, co możecie razem robić na plaży (np. powiedz: „Hej, pobawmy się piłką plażową!”), a następnie zaangażuj dziecko w zabawę. Kiedy skończycie, poproś je o zaproponowanie kolejnej czynności. Na zmianę przedstawiajcie pomysły i określajcie, w którym kierunku powinna zmierzać zabawa.

Wskazówka

Sugerowane przez Ciebie czynności mogą nawiązywać do przedmiotów zgromadzonych w torbie lub po prostu pochodzić z twojej wyobraźni. Możesz np. zaproponować: „Pójdę kupić nam lody” i wróć z dwoma udawanymi rożkami, a następnie entuzjastycznie je zjeść (Berman, Rappaport, 2019).

źródło: T. F. Berman, A. Rappaport, Baw się i rośnij…, Harmonia Universalis, Gdańsk 2019

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Jedna odpowiedź do „Dzień na plaży – zabawy dla dzieci ze spektrum autyzmu”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: