Reklamy
Reklamy
Reklamy

Co należy zrobić przed sprawdzianem?

Dzień przed klasówką pakujemy kartki na klasówkę do osobnej teczki lub koszulki. Wkładamy do odpowiedniej przegródki w szkolnym plecaku.

Po dzwonku

 1. Skoncentruj się na czynnościach, które będziesz wykonywał/a.
 2. Wchodzisz do klasy i siadasz w swojej ławce.
 3. Wyciągasz z plecaka teczkę lub koszulkę z kartkami.
 4. Z teczki/koszulki wyciągasz kartkę i kładziesz przed sobą na ławce. Teczkę lub koszulkę wkładasz do plecaka. Im mniej rzeczy na ławce, tym lepiej. Nie będą cię rozpraszać.
 5. Wyciągasz piórnik. Kładziesz na ławce. Jeśli nauczyciel/ka pozwala by pozostał na ławce na czas sprawdzianu, niech zostanie.
 6. Odkładasz plecak na podłogę z boku ławki lub wieszasz na przeznaczonym do tego haczyku (pod ławką, z boku) albo kładziesz na podłodze (z boku ławki).
 7. Z piórnika wyciągasz pióro lub długopis, zmazik (to czym zmazujesz pióro lub długopis), ołówek i gumkę. Kładziesz w górnej części ławki, poziomo (nad kartką). Piórnik chowasz do plecaka jeśli nauczyciel każe pozostawić na ławce tylko przybory do pisania i kartkę.
 8. Podnosisz głowę i szukasz wzrokiem nauczyciela. Uważasz na to, co mówi. Możesz podpisać swoją kartkę imieniem i nazwiskiem i czekać aż nauczyciel podzieli was na grupy. Możesz być w I lub II, III a może i w IV grupie lub w grupie A lub B, C, D. Wtedy w wyznaczonym miejscu kartki wpisujesz numer lub literę symbolizującą twoją grupę. Bądź czujny jaką masz grupę, jeśli niedosłyszałeś, zapytaj o to nauczyciela. To ważne.
 9. Jeśli czegoś nie wiesz, śmiało pytaj nauczyciela/nauczycielkę.
 10. Bądź czujny i czekaj aż nauczyciel/ka podyktuje lub rozda kartki z pytaniami. Czasami nauczyciel/ka rozdaje kartki z testami na których są zapisane pytania, wtedy twoja kartka nie jest potrzebna. To dobrze, wtedy nie tracisz czasu na pisanie poleceń. Jeśli natomiast nauczyciel/ka dyktuje pytania, musisz się skupić, usłyszeć każde słowo i zapisać je na swojej kartce.
 11. Jeśli już masz zapisane pytania na swojej kartce, czytaj i zastanawiaj się nad odpowiedziami. Zacznij od pierwszego.
 12. Rozwiązuj i odpowiadaj na te pytania, które nie sprawiają ci trudności. Te, które sprawiają więcej trudności (nad którymi trzeba się dłużej zastanowić), zostaw na później, na koniec. Omiń. I rób kolejne. Uczniowie często nie znają odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie przejmuj się.
 13. Zaznacz pytania, na które już odpowiedziałeś np. krzyżykiem obok numeru pytania czy zadania. Odznaczysz sobie gotowe/rozwiązane pytania i/lub zadania.
 14. Jeśli nie rozumiesz pytania czy polecenia, zapytaj nauczyciela.
 15. Jeśli skończyłeś czyli odpowiedziałeś pisemnie na wszystkie pytania, przeczytaj jeszcze raz co i w jaki sposób napisałeś. Popraw istniejące błędy i spokojnie zastanów się co można jeszcze dopisać.
 16. Oddaj kartkę nauczycielowi/nauczycielce. Powodzenia!

Masz prawo popełniać błędy. Wszyscy je popełniają. Nauka na błędach jest prawdziwą lekcją. Poprawiając błędy zapamiętujesz najwięcej. Nie trać entuzjazmu!

® Sylwia Iwan

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Reklamy
Reklamy
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: