Reklamy
Reklamy
Reklamy

Gniew

Każdy z nas czasami się gniewa i nie ma w tym nic złego. Czym jednak jest gniew?

Jest to jedno z wielu uczuć, czy też emocji, które odczuwamy w swoim mózgu oraz w ciele. Gniew pomaga nas chronić. Może jednak być bardzo kłopotliwy, gdy jesteśmy mali i dopiero uczymy się go poskramiać. Kiedy zaczynamy pracować nad swoim gniewem, może nam się wydawać, że potwór gniewu przechodzi ze stanu uśpienia do skoków na trampolinie w niecałe dwie sekundy!

Czy twój gniew kiedykolwiek bardzo szybko urósł do tak dużych rozmiarów, że wydawało ci się, iż nad nim nie panujesz? Gniew niekiedy zdaje się wyłaniać znikąd. Zawsze jednak najpierw musi się coś zdarzyć, aby to uczucie się pojawiło.

Oto lista zwykłych rzeczy, tak zwane czułe punkty, które mogą obudzić potwora gniewu. Wykonaj to ćwiczenie w pozycji stojącej. Przy każdej rzeczy, która wzbudziła twój gniew, klaśnij albo podskocz.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #wskazówki #ZA #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy
Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: