Reklamy
Reklamy

Życzliwość

Życzliwość to przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze.

W empatii najlepsze jest to, że zbliża nas do ludzi, na których nam zależy. Pomaga w tym między innymi bycie życzliwym. Życzliwość to pokazywanie innym, że się o nich troszczymy. Każdy może być życzliwy. Wystarczy do tego tylko chwila, by pomyśleć o drugiej osobie. W życzliwości wspaniałe jest to, że gdy okazujesz ją innym, oni okazują ją tobie. To oznacza, że każdy życzliwy uczynek ci się zwróci!

Życzliwość możesz okazywać na 3 sposoby:

1. Poprzez CZYNY, czyli to, co robisz.

2. Poprzez SŁOWA, czyli to, co mówisz.

3. Poprzez WYTWORY, czyli to, wykonujesz własnoręcznie.

Zapoznaj się z poniższą tabelą. Zakreśl rzeczy, które chcesz zrobić. Jeśli przychodzą ci do głowy jeszcze inne pomysły, dopisz je w pustych okienkach tabeli.

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklama

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: