Reklamy
Reklamy

Skupienie, świadome oddychanie – techniki mindfulness dla dzieci

Cele:

  • koncentracja, skupienie
  • uspokojenie, relaks
  • samoświadomość, uważność

„Na jutro powinnam mieć gotową pracę semestralną. Na pewno nie skończę jej na czas. Dobrze, zauważam, że to tylko myśl. Robię wdech i wydech. Jestem zła, że koleżanka nie zaprosiła mnie na przyjęcie urodzinowe. To też tylko myśl. Wdech i wydech. Nie mogę medytować przy tych wszystkich hałasach na korytarzu. Wdycham, wydycham, wdycham, wydycham. Swędzi mnie nos. To doznanie ale wszystko co mi przyjdzie do głowy nazwę myśleniem. Moje myśli zaczęły zwalniać. Nie wierzę! Przestałam myśleć o oddychaniu. Niech to, znowu myślę. Wdycham, wydycham”.

Funkcją umysłu jest myślenie, jednak myślenie ma tę właściwość, że rozprasza medytujących o ich przeszłości i przyszłości. Właśnie dlatego obserwacja i akceptacja myśli, uczuć oraz wewnętrznych doznań jest tak trudna dla dzieci i młodzieży. Zabawa pod nazwą Świadome Oddychanie pozwoli dzieciom się skoncentrować i skupić na fizycznym uczuciu oddechu. Dzieci powinny pozwolić oddechowi naturalnie przypływać i odpływać.

Świadome Oddychanie

Umiejętności życiowe: skupienie

Grupy wiekowe: wszystkie

Opis zabawy:

#arkusz #ASD #Asperger #AspieZaklinaczka #autyzm #dostosowanie #edukacja #emocje #grupa #IPET #komunikacja #lekcja #logopedia #metody #MikiLittleAspie #motoryka #mowa #pedagog #percepcja #premium #program #przedszkolak #przedszkole #psycholog #rewalidacja #scenariusz #scenariusze #sensoryka #SI #sposoby #społeczne #SylwiaBagińska #szkoła #terapia #uczeń #umiejętnościspołeczne #uwaga #uważność #zabawa #zaburzenia #zajęcia #ZespółAspergera #zmysły #ćwiczenia Autyzm

Reklamy

Reklamy
Reklamy

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: